Lato uratowane!

W minioną niedzielę ponad 100 osób ratowało w Trójmieście lato przed nadejściem epoki lodowcowej! Wszystko w ramach Gry Miejskiej, która już po raz trzeci w połowie czerwca odbyła się w najbardziej rodzinnych miejscach Gdańska, Gdyni i Sopotu. Uczestnicy dzięki świetnej zabawie, uśmiechowi i wykonaniu wielu aktywności fizycznych nie dopuścili do zamrożenia słońca.

Idea Gier Miejskich „Uratuj Lato” narodziła się w Loopy’s World dwa lata temu. –Koniec roku szkolnego to świetny czas na wspólną zabawę w gronie rodziny i przyjaciół. Razem z partnerami postanowiliśmy stworzyć darmową Grę Miejską, która będzie rozrywką dla małych i dużych mieszkańców Trójmiasta. Co roku w połowie czerwca kilkanaście najbardziej rodzinnych i aktywnych miejsc w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zamienia się w słoneczne punkty, gdzie na uczestników zabawy – ratowników lata czekają specjalne zadania – mówi Agata Jakób z Loopy’s World.

W tym roku w Grze udział wzięło 25 kilkuosobowych zespołów. Każdy z nich miał za zadanie odwiedzić 8 z 17 miejsc, które znalazły się na trasie – do wyboru były m.in. Park Trampolin Jumpcity, EduPark, Aquapark Sopot, park linowy Port Brzeźno czy Teatr Miniatura. We wszystkich słonecznych punktach na uczestników czekały specjalne zadania. By nie dopuścić do nadejścia epoki lodowcowej trzeba było pokonać bieg w kilkuosobowych nartach, skoczyć na linie z wysokości 10 metrów, pokonać lodową ścieżkę, zbudować iglo czy też zagrać w krótkiej etiudzie teatralnej.

Po wykonaniu tak emocjonujących zadań wszyscy uczestnicy spotkali się na Wielkim Finale przy sopockim molo. Tam czekały występy Akademii Talent, pokazy naukowe EduPark oraz Wielki Tort w nagrodę za fantastyczną zabawę. Zespoły, które na trasie Gry zebrały największą liczbę punktów, podczas finału miały do wykonania kilka dodatkowych zadań – m.in. przechodziły przez przerębel. Zwycięska drużyna, Duszek Team, w nagrodę otrzymała bilety do Tropical Islands – największej w Europie tropikalnej wyspy zlokalizowanej pod Berlinem.

Kolejne dwa zespoły otrzymały Pomysł Na Wakacje, czyli pakiet do najweselszych i najbardziej rodzinnych miejsc w Trójmieście, a także zaproszenie do zorganizowania urodzin w Loopy’s World. Na wszystkich uczestników, którzy ukończyli Grę czekały natomiast pakiety zawierające zaproszenia do partnerów zabawy oraz drobne gadżety.

Poniżej prezentujemy trzy zwycięskie drużyny, a wszystkim uczestnikom jeszcze raz bardzo dziękujemy za wspaniałą zabawę!

1)     Duszek Team

2)     Ciskonie

3)     Pszczółki