Zacięta walka między szkołami

Koniec roku szkolnego oznacza nie tylko finał nauki, ale również rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej aktywną szkołę roku 2014/2015! Różnice w czołówce są tak małe, że do ostatniego dnia czerwca jeszcze wszystko może się zmienić!

Zadaniem szkół, które przystąpiły do konkursu na najaktywniejszą placówkę roku szkolnego 2014/2015 jest odwiedzenie Loopy’s World z jak największą liczbą dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Od początku września w zabawie i rywalizacji udział wzięło już ponad 13 tysięcy uczniów z 373 szkół, a do końca konkursu zostały jeszcze dwa tygodnie! Grupy odwiedzające Loopy’s World mogą być z różnych klas, a także bawić się w Centrum kilkakrotnie. Konkurs ma na celu promowanie aktywności fizycznej wśród uczniów oraz przeciwdziałanie wadom postawy i otyłości.

Różnice w czołówce są tak małe, że na dwa tygodnie przed zakończeniem rywalizacji nie można wskazać jednego faworyta do zwycięstwa. A jest o co walczyć. Na najlepszą szkołę czeka sprzęt sportowy o równowartości 2000 zł. Placówce, która zajmie drugie miejsce przekazane zostanie natomiast 30 indywidualnych wejściówek do Loopy’s World. Zarówno przebieg rywalizacji, jak i nagrody dla zwycięzców wiążą się z poprawą kondycji fizycznej dzieci i mają pokazać uczniom alternatywne sposoby podejścia do zajęć z wychowania fizycznego, a także przyczynić się do wzrostu zainteresowania dzieci i młodzieży sportem.

Obecnie w rankingu prowadzi Zespół Szkół Rotmanka. W tym roku szkolnym w Loopy’s World gościliśmy już niemal 250 uczniów uczęszczających do tamtejszej szkoły podstawowej. Jednak zajmująca drugie miejsce Szkoła Podstawowa w Nowej Karczmie ustępuje liderowi o zaledwie 9 osób, więc zmiany w czołówce są bardzo prawdopodobne. Zwycięzca oraz klasyfikacja pierwszych dziesięciu miejsc w konkursie zostaną ogłoszone 6 lipca, a każda z placówek biorąca udział w rywalizacji otrzyma dyplom potwierdzający udział w zabawie.

Ranking pięciu najaktywniejszych szkół w konkursie – dane na 1 czerwca:

image002

Szczegóły dotyczące zasad konkursu znajdziecie TUTAJ.